Potężne wzmocnienia hokejowej Cracovii!

Hokejowa drużyna Cracovii liczy na odzyskanie tytułu Mistrza Polski i buduje pod Wawelem zespół, który w tym roku ma walczyć o najwyższe cele. Już teraz krakowski klub sprowadził dziewięciu nowych zawodników, w tym aż sześciu reprezentantów Polski, a także zwycięzcę punktacji kanadyjskiej ubiegłego sezonu PHL!

 

Półfinał hokeja PP - Cracovia vs Ciarko Sanok - Kraków Arena 2014

 

Dotychczasowe transfery Cracovii mogą robić wrażenie nawet na tych osobach, które nie interesują się zbytnio hokejem. Do Krakowa przeprowadziło się bowiem aż sześciu reprezentantów Polski, to: obrońcy Rafał Dutka i Mateusz Rompkowski, a także napastnicy: Damian Kapica, Maciej Urbanowicz, Kacper Guzik i Krystian Dziubiński.

Jakby tego było mało, w nowym sezonie koszulkę w biało-czerwone pasy założy także najlepiej punktujący zawodnik ubiegłego sezonu Polskiej Hokej Ligi, Petr Šinagl. Czeski napastnik zdobył w sezonie 2014/15 22 bramki i zaliczył aż 49 asyst.

Skład dotychczasowych transferów Cracovii uzupełniają dwaj młodzi, niezwykle utalentowani hokeiści sprowadzeni do „Pasów” z czeskiego HK SKP Poprad: Michael Luba (bramkarz) i Oliver Paczkowski (napastnik). Obaj 20-latkowie pochodzą z Kanady, królestwa hokeja na lodzie, ale posiadają także polskie obywatelstwa.

Dziewięciu zakontraktowanych hokeistów dołącza do grona zawodników, którzy zostają pod Wawelem i będą dalej reprezentować barwy Cracovii. Wśród nich są m.in. aktualni reprezentanci Polski: Bartosz Dąbkowski, Grzegorz Pasiut (obaj przedłużyli kontrakty z „Pasami”), Rafał Radziszewski, Patryk Wajda, Patryk Noworyta, czy Maciej Kruczek.

Zmiany w hokejowym zespole Cracovii są widoczne także w sztabie szkoleniowym, do którego dołączyło dwóch wieloletnich hokeistów „Pasów”. Nowym asystentem trenera Rudolfa Rohačka został Mariusz Dulęba (w Cracovii w latach 2005-2012), z kolei funkcję kierownika drużyny będzie pełnił Sebastian Witowski (w Cracovii w latach 2002-2015), który tym samym zakończył karierę zawodniczą.

– W sezonie 2015/2016 chcemy zbudować drużynę, która w przyszłym roku będzie mogła z powodzeniem zaprezentować polski hokej na lodowiskach europejskich. W tej chwili kadra Cracovii bazuje na reprezentantach Polski. Czynimy starania, aby pozyskać dobrych zawodników z zagranicy. Budując mocny zespół nie zapomnimy o szkoleniu młodzieży – przyznaje prezes MKS Cracovia SSA, prof. Janusz Filipiak.

Zespół Pasów już rozpoczął przygotowania do nowego sezonu PHL. Drużyna będzie trenować nie tylko na swoich obiektach, ale również m.in. w Pure Jatomi Fitness.

 

Reklamy

4 thoughts on “Potężne wzmocnienia hokejowej Cracovii!

  1. Kto chce zarobic w sieci kilkadziesiat $$ dziennie?? Sposob jest prosty i dziala, wpiszcie sobie w gogle: jak kosić kasę na Adfly

  2. Kto chce zarobic nie wychodzac z domu parenascie $$$$ dziennie?? Metoda jest prosta i dziala, wpiszcie sobie w gogle: jak kosić kasę na Adfly

  3. Kto chce zarobic w necie parenascie $$ dziennie?? Metoda jest prosta i dziala, poszukajcie sobie w gogle: room23a adfly

  4. Kto chce zarobic w sieci parenascie $$ dziennie?? Sposob jest prosty i dziala, poszukajcie sobie w gogle: room23a adfly

Dodaj komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s