Hymn wyjątkowym językiem ponownie na Cracovii!

W trakcie 28. i 29. kolejki Kluby Ekstraklasy przyłączają się do promocji Tygodni Akcji CAFE (CAFE Week of Actions), organizacji, która jest partnerem Fundacji Ekstraklasy. Tradycyjnie w akcji weźmie udział również Cracovia, przy okazji meczu z Pogonią Szczecin.

 

Cracovia Klub - logo

 

Kibice zebrani w sobotę na stadionie przy ulicy Kałuży 1 zobaczą m.in. jak wygląda hymn Cracovii w języku migowym. Przypomnijmy, że Cracovia była inicjatorem tego typu wykonania hymnu klubowego. W ubiegłym roku to właśnie na stadionie przy ulicy Kałuży 1 doszło do historycznego, bo pierwszego tego typu wydarzenia w Polsce, a hymn Cracovii wykonali wtedy podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących przy ulicy Grochowej w Krakowie.

 

 

Nie inaczej będzie tym razem, a młodzież już od kilku dni przygotowuje się do sobotniego występu. – Mamy bardzo miłe wrażenie związane z tą akcją. Młodzież pozytywnie doświadczyła ubiegłorocznego występu i z chęcią weźmie udział w nim po raz kolejny. Bardzo się cieszę, że polski język migowy jest promowany i że Głusi są zapraszani do wydarzeń  w środowisku osób słyszących. Bardzo cieszymy się  z kontynuacji tej akcji i z wielką przyjemnością ponownie weźmiemy w niej udział – mówi Pani Agnieszka Madejczyk ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących w Krakowie.

Ale to nie koniec aktywności związanych z tygodniem akcji CAFE przy okazji meczu Cracovii z Pogonią Szczecin. Przed spotkaniem, na placach po obu stronach stadionu (ul. Kałuży oraz ul. Kraszewskiego) zostanie zorganizowana zbiórka plastikowych zakrętek we współpracy z Fundacją Bez Tajemnic w ramach programu Zakretki.info

– Już po raz drugi organizujemy z Cracovią tego typu zbiórkę przy okazji jej meczu – mówi prezes Fundacji, Michał Żukrowski, który dodaje: – Cieszymy się, że możemy ponownie wziąć udział w takim wydarzeniu, ostatnio spotkało się ono z bardzo pozytywnym oddźwiękiem ze strony kibiców „Pasów” i liczymy, że podobnie będzie w sobotę. Tym bardziej, że zakrętki, które zbieramy wymieniamy następnie na wózki inwalidzkie dla osób ich potrzebujących.

CAFE, czyli Centrum Dostępu do Piłki Nożnej w Europie jest organizacją charytatywną ufundowaną przez UEFA. Działa na zasadzie doradcy, przyjaciela i partnera dla wszystkich zainteresowanych, udostępniając przykłady dobrych praktyk, zapewniając wsparcie i wskazówki dotyczące dostępności, dostosowania stadionów oraz organizacji dni meczowych.

Sobotnie spotkanie Cracovia – Pogoń Szczecin rozpocznie się o godzinie 20:30.

 

Biuro Prasowe
MKS Cracovia SSA

 

Reklamy

Dodaj komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s