Piłkarze Cracovii z wizytą w Muzeum Domu Jana Pawła II

Piłkarze Cracovii odwiedzili Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach. Dziś przypada 10. rocznica śmierci Papieża Polaka.

Mateusz Żytko, Mateusz Cetnarski i Deleu udali się do Wadowic, by w imieniu całej drużyny w szczególny sposób uczcić pamięć o Janie Pawle II. Zawodnicy „Pasów” w tym celu zwiedzili muzeum wyjątkowe na skalę światową, mieszczące się w domu rodzinnym Karola Wojtyły.

– Cieszę się z tej wizyty. Wśród zawodników Cracovii był również Brazylijczyk. To kolejny przedstawiciel tego kraju, który odwiedził nasze Muzeum, odkąd zostało ono otwarte. W ciągu roku przyjęliśmy tu 240 tysięcy osób z 94 krajów całego świata – mówi zastępca dyrektora ds. programowych w Muzeum, Pan Michał Jakubczyk.

– To dla mnie wielkie przeżycie i jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem przyjechać do Muzeum w tak ważnym dniu jak rocznica śmierci Jana Pawła II. Papież był czterokrotnie z pielrzymką w moim kraju i wszyscy go tam kochają. Gdy powiedziałem mojej mamie, że będę w Jego muzeum, była trochę zazdrosna, ale przede wszystkim szczęśliwa – przyznaje piłkarz Cracovii Deleu.

Papież Polak nigdy nie krył swojej sympatii do Cracovii. Na początku ksiądz, a później biskup i kardynał Karol Wojtyła często był widywany na stadionie naszego Klubu.

Do historii przeszła prywatna audiencja „Pasów” u Papieża w Watykanie na kilka miesięcy przed jego odejściem do Domu Ojca. Dziś już Święty Jan Paweł II powiedział wtedy Cracovia Pany! podkreślając tym samym swoje przywiązanie do najstarszego Klubu w Polsce.

1

111

MKS CRACOVIA

1

Reklamy

One thought on “Piłkarze Cracovii z wizytą w Muzeum Domu Jana Pawła II

  1. Kto chce zarobic w sieci kilkadziesiat dolarow dziennie? Metoda jest prosta i dziala, wpiszcie sobie w google: room23a adfly

Dodaj komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s