Walka Cracovii ze Śląskiem o Krzysztofa Danielewicza

W najlepsze trwa ze Śląskiem Wrocław walka o ekwiwalent wyszkolenia za byłego piłkarza Cracovii, Krzysztofa Danielewicza.

 

Krzysztof Danielewicz

 

Ostatnie dwa sezony spędził w Cracovii. Później przeszedł na testy do wrocławskiego klubu, nie decydując się na przedłużenie umowy z Pasami. Śląsk sprytnie zwlekał z podpisaniem kontraktu do dnia 23. urodzin piłkarz, by nie wypłacić krakowianom należytej sumy za wyszkolenie (160 tysięcy złotych).

Jednakże przepisy zmieniły się… cztery dni przed urodzinami piłkarza! Obecnie zasady są po stronie Cracovii, która ta w dalszym ciągu domaga się wypłaty pieniędzy od wrocławian. Krakowski klub skierował sprawę do Polskiego Związku Piłki Nożnej, domagając się od Śląska 130 tys. zł.

– Śląsk nie zapłacił Cracovii, choć naszym zdaniem absolutnie powinien. Pieniądze za tego gracza przyszły tylko od Sokoła Marcinkowice. Ale to nie znaczy, że w wyniku przepuszczenia piłkarza przez Sokoła wrocławianie nie są nam nic winni. W naszej ocenie ma zastosowanie uchwała PZPN, która mówi, że jeśli zawodnik przechodzi do klubu z niższej klasy rozgrywkowej, a następnie w terminie do 12 miesięcy zmienia klub ponownie, tym razem znowu idąc do wyższej ligi, i tak ten pozyskujący jest zobowiązany do zapłaty. Chodzi o 80 proc. kwoty, która by się należała Cracovii, gdyby Danielewicz przeszedł z „Pasów” bezpośrednio do Śląska – powiedział dla „Przeglądu Sportowego” mecenas Łukasz Orłowski, reprezentujący Cracovię.

 

Reklamy

Dodaj komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s