Jakub Krzewina na równi ceni patriotyzm i przyjaźń

Wychowanek Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, a obecnie reprezentant Polski w sztafecie marzy o sukcesie na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy. Przed imprezą sportową udzielił wywiad, w którym przyznał między innymi, że jest patriotą oraz sympatyzuje Cracovii..

 

Krzewina - lekkoatletyka

 

Nie chciałem na początku słyszeć o żadnym bieganiu. Myślałem, że to nie dla mnie. Miałem już 17 lat, a trenowałem raz w tygodniu. Potem powoli przechodziłem do dwóch i tak stopniowo było tych treningów więcej. Wiele osób mi mówiło, że mam potencjał do biegania na 400 m. Nigdy nie było mi jednak dane udowodnić tego, bo ciągle miałem jakieś kontuzje. W halowych mistrzostwach świata w Sopocie startowałem na zastrzykach przeciwbólowych, bo nie mogłem nawet chodzić. Miałem uraz mięśni brzucha. Nie mogłem też odpuścić, bo wypadłbym z kadry. Nie wiem, czy uda mi się tak szybko pokonać metę w Zurychu, by poprawić rekord Polski, który od 15 lat należy do Tomasza Czubaka. Ja chcę po prostu dobrze biegać, nie celuję w ten rekord. Jeśli nie zrobię tego w tym sezonie, to może za rok, czy dwa – powiedział lekkoatleta w jednym z wywiadów, Jakub Krzewina.

Sportowiec ma podglądy nacjonalistyczne, stawia interes Polski ponad wszystko, dla niego jest także ważna historia narodu, dzięki której jest dumny z bycia Polakiem. Kuba dodał również, że jest kibicem, choć wcześniej chciał zawodowo kopać w piłkę.
– Mam tatuaż „Bóg, honor, ojczyzna” oraz symbol Polski walczącej. Jestem kibicem piłkarskim, chodzę na trybuny. Jestem fanem Cracovii i Lecha Poznań. Zresztą interesuje się futbolem trochę bardziej od strony trybun, a nie samej piłki nożnej – podsumował Krzewina.
Advertisements

Dodaj komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s