Nieudana inauguracja sezonu.. Zabrzanie wypunktowali Cracovię

W pierwszym meczu otwierającym rundę jesienną sezonu 2014/15, Cracovia przegrała z Górnikiem Zabrze 2:0.

Zabrzanie szybko objęli prowadzenie, gdy nieoczekiwanie z rzutu rożnego padła bramka na jeden-zero, dająca prowadzenie. Mimo kilku groźnych akcji, podopieczni trenera Podolińskiego nie zdołali pokonać Steinborsa, strzeżącego jedenastki gospodarzy. Na dobitkę, Mateusz Zachara w ostatniej minucie spotkania efektownym strzałem z 10 metrów pokonał golkipera Pasów..

Na uwagę w artykule zasługuje fakt, że dzisiejsze spotkanie oglądał Łukasz Podolski – piłkarski mistrz świata, a zarazem fan zabrzańskiego klubu. Reprezentant Niemiec został gorąco przywitany przez zgromadzonych kibiców, a także przez zawodników naszego rywala.

– Pierwsza połowa to nasza nieobecność, bardzo źle weszliśmy w to spotkanie. Druga połowa to już zupełnie inna nasza gra, było dużo lepiej i myślę, że mogliśmy pokusić się o punkty.W sobotę gramy z Legią i to będzie bardzo dobra okazja do rewanżu – powiedział na konferencji prasowej trener Robert Podoliński.