Piłka ręczka: Powrót szczypiornistek Cracovii!

W sobotę (05.10) rusza II liga piłki ręcznej kobiet. To nie koniec jednak informacji…. Sekcja Cracovii została reaktywowana po 9 latach!

 

Piłka ręczna kobiet w przeszłości - Cracovia

Mistrzowskie dziewczyny z Cracovii sprzed wielu lat…

 

Szkoleniowcem Cracovii została Lidia Walczyk, a jej pomocniczką jest Anna Burek. Mecze będą rozgrywane w Krakowie na hali Kusego w Nowej Hucie:

– Juniorki Kusego w minionym sezonie zajęły piąte miejsce w Polsce, młodziczki okazały się najlepsze w kraju . – Trzon zespołu tworzyć będą właśnie bardzo zdolne juniorki, które wzmocnione zostaną kilkoma zawodniczkami, które w Krakowie rozpoczynają studia, a wcześniej grały w klubach z Małopolski czy Kielc. Dla obu klubów ta współpraca jest korzystna, Cracovia nie posiada hali i zawodniczek, ma jednak tradycje i pewne fundusze, dla Kusego jest to ciągłosć szkolenia, bo do tej pory w tym klubie szkolono tylko do wieku juniorki. – powiedział kierownik sekcji piłki ręcznej w KS Cracovia 1906, Janusz Jarczyński dla Dziennika Polskiego.

 

Zapraszamy wszystkich kibiców na mecz inauguracyjny Cracovii w piłce ręcznej! Wejście kibiców na spotkanie będzie bezpłatne. Nasze zawodniczki wybiegną na boisko równo o godz. 17:00 i zmierzą się ze Sośnicą Gliwice w hali na os. Handlowym 4.

 

Reklamy

One thought on “Piłka ręczka: Powrót szczypiornistek Cracovii!

  1. Pingback: Pasiasta sobota. Piłkarze i szczypiornistki rozegrają mecze | Sportowa Cracovia

Dodaj komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s