Litera ” G” siłą Wiśle narzucona ? SKWK kłamie!

Litera ” G” siłą Wiśle narzucona?? Takie hasło zdobi jedną z koszulek kibiców Wisły. Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do propagandy fanów GTS (Wisły), wpajanej swoim młodym kibicom jak to oni dzielnie walczyli z komuną. Ten tekst ujawni całą prawdę o naszym odwiecznym rywalu…

 

Tadeusz Czerwiński w pochodzie z kibicami wisły

Towarzysz Tadeusz Czerwiński w pochodzie z kibicami Wisły

 

Tymczasem przychodzi dzień derbowy i w pierwszym rzędzie pochodu na stadion Cracovii „elity” kibiców z Reymonta,  dumnie idzie Tadeusz Czerwiński, a nad nim powiewają flagi z groźnymi rekinami.

 

Dokonania towarzysza Czerwińskiego.

W pierwszej połowie lat 80 Tadeusz Czerwiński, robiący sporą karierę w dyplomacji – wówczas był sekretarzem ambasady w Moskwie, (W latach 1982-05 ambasadorem w Moskwie był Stanisław Kociołek-Jest on współodpowiedzialny za wydarzenia grudniowe 1970 na Wybrzeżu – według Klemensa Gniecha miał wydać zgodę na strzelanie do robotników.Od 1995 zasiada, obok m.in. gen. Wojciecha Jaruzelskiego na ławie oskarżonych w procesie o sprawstwo kierownicze masakry na Wybrzeżu w 1970.)

Następnie Czerwiński został ostatnim PRL-owskim konsulem generalnym w Chicago. Gdzie donosił na tamtejsza Polonię jak np. tu -cztery dni przed rozpoczęciem rozmów przy „okrągłym stole”, 2 lutego 1989 roku, „Towarzysz Czerwiński” (jak został określony autor tajnego raportu) donosi z Konsulatu PRL w Chicago do warszawskiej centrali w depeszy nr 20 (przedstawionej w szyfrogramie nr 1807/I z 4.02.89, który – według instrukcji „Po wykorzystaniu należy … zniszczyć zgodnie z przepisami o postępowaniu z dokumentami tajnymi”), że z inicjatywy ówczesnego Prezesa Kongresu Polonii Amerykańskiej, Edwarda Moskala doszło do jego rozmowy telefonicznej z Krzysztofem Smoleńskim z Konsulatu PRL w Chicago.

Raport ten z rozmowy z Prezesem Moskalem był na tyle ważny, iż został skierowany bezpośrednio m.in. do generała Kiszczaka oraz Cioska, Czyrka i Kwaśniewskiego. Do kancelarii Departamentu III Ministerstwa Spraw Wewnętrznych wpłynął 7 lutego 1989 roku. W archiwum IPN znajduje się w zbiorze dokumentów oznaczonych: INP BU 0296/200/3. (Donos Czerwińskiego wklejony w komentarzach) .

Po końcu PRL, Czerwiński wrócił do GTS i dziś jest Zastępcą przewodniczącego Rady Nadzorczej Wisły Kraków SA (od 8 stycznia 2013 roku).

 

Od 30 marca 2005 roku Honorowy Prezes Stowarzyszenia Kibiców Wisły Kraków. Za uchwałą głosowali wszyscy obecni na walnym zgromadzeniu !

 

Cytat Honorowego prezesa SKWK:

„Dziś nie żałuje swej przeszłości i donoszenia na swoich rodaków- Z całą otwartością pragnę powiedzieć, że dyplomacji uczyłem się od dyplomatów radzieckich. Burzę się, kiedy słyszę jak mówimy, że to Ruski, że zły..”

 

Ten wpis ma na celu uświadomienie wszystkim, że na Reymonta wciąż prężnie działają komunistyczni zbrodniarze. Gratulujemy „wiślackim patriotom ” idola!

 

Reklamy

6 thoughts on “Litera ” G” siłą Wiśle narzucona ? SKWK kłamie!

  1. Kto chce zarobic w sieci kilkadziesiat $$ dziennie? Metoda jest prosta i dziala, wpiszcie sobie w google: jak kosić kasę na Adfly

  2. Kto chce zarobic nie wychodzac z domu kilkadziesiat $$$$ dziennie? Metoda jest prosta i dziala, poszukajcie sobie w gogle: jak kosić kasę na Adfly

  3. Po co się bierzesz za takie rzeczy? Niech GTS ma nawet za idola stalina, nic nam do tego.

    A pierwszy akapit nijak się ma do rzetelności dziennikarskiej bo sugeruje, że każdy kto pracował jak tow kociolek strzela do robotników.

  4. “Gazeta Polska” wydanie warszawskie 11 października 2006 nr 41, strona 22 w dziale historycznym. Sprostowanie: “W wydaniu “Gazety Polskiej” nr 34 z dnia 28.08.2006 w artykule prasowym Teresy Wójcik pt. “Esbeckie mataczenie prezesa” została umieszczona nieprawdziwa informacja dotycząca pana Tadeusza Czerwińskiego syna Pawła i Marii, byłego dyrektora administracyjnego dawnego Banku Handlowego oraz byłego prezesa krakowskiego klubu Wisła. Tadeusz Czerwiński nigdy nie był funkcjonariuszem grupy “D” departamentu IV MSW powołanego do walki z Kościołem, nie należał również do SB. Nastąpiła tutaj zbieżność nazwiska i imienia Tadeusza Czerwińskiego – byłego dyrektora administracyjnego dawnego Banku Handlowego oraz byłego prezesa krakowskiego klubu Wisła z nazwiskiem i imieniem funkcjonariusza SB i MSW. Obecność pana Tadeusza Czerwińskiego na miejscu wypadku w którym uczestniczył w dniu 11.11.2002 r. Cezary Stypułkowski wynikała z powierzonych Tadeuszowi Czerwińskiemu obowiązków pracowniczych – dyrektora administracyjnego odpowiedzialnego za samochody służbowe banku i ograniczała się tylko i wyłącznie do zabrania z miejsca wypadku pana Stypułkowskiego. W chwili obecnej pan Tadeusz Czerwiński społecznie pełni funkcję Przewodniczącego Wydziału Zagranicznego Polskiego Związku Piłki Nożnej, nie jest zaś jego pracownikiem“. Odpowiedź Tadeusza Czerwińskiego na stwierdzenia naruszające jego dobra osobiste zawarte w artykule prasowym pt. “Esbeckie mataczenie prezesa” opublikowanym 28.08.2006 r.: “Moje dobra osobiste naruszone zostały w zawartym w w/w artykule stwierdzeniem, iż byłem funkcjonariuszem SB oraz funkcjonariuszem grupy “D” z departamentu IV MSW powołanej do walki z Kościołem. Oświadczam, że informacje te są nieprawdziwe i nigdy nie byłem ani funkcjonariuszem SB, ani funkcjonariuszem grupy “D” z departamentu IV MSW powołanej do walki z Kościołem. Zamieszczone przez autora artykułu stwierdzenia stanowią niezgodne z prawdą pomówienia.” sportowa craccovia zawsze najlepiej poinformowana hahahaha

Dodaj komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s