Policja domaga sie zamknięcia naszego stadionu. My mówimy NIE!

Po Świętej Wojnie komendant Policji wystosował wniosek do małopolskiego Wojewody o zamknięcie naszego stadionu do końca rundy jesiennej. Mundurowi tłumaczą się ustawą odnośnie bezpieczeństwa imprez masowych.

 

Goście przed bramą stadionową - Kraków

 

Według służb, przepisy zostały rażąco naruszone podczas meczu Cracovia – Wisła na stadionie przy ul. Kałuży 1. Komendant  wspomniał o odpaleniu rac i petard przez sympatyków naszego Klubu, a także o utarczkach z ochroną.

Race i petardy hukowe nie przeszkodziły w rozgrywaniu piłkarskiego meczu, a zapewniły jeszcze lepsze widowisko dla kibiców. Była to część oprawy meczowej, jednak niezgodna z przepisami – ale mimo to nie zrobiła nikomu krzywdy. W powszechnej opinii, te Derby były w tym roku bezpieczniejsze od poprzednich. Dlatego nie rozumiemy stanowiska Komendanta Policji w tej sprawie i nie chcemy, by w taki sposób represjonowano Cracovię. Chcemy również dodać, że pojedynki dwóch lokalnych rywali w wielu miastach Europy są bardziej niebezpieczne niż te w Krakowie.

 

Advertisements

5 thoughts on “Policja domaga sie zamknięcia naszego stadionu. My mówimy NIE!

  1. co tu duzo komentowac jak to wisla i to wisla tak bylo i tak jest

  2. Kilka lat temu PRZED ZAKOŃCZENIEM MECZU kibice Wisły wbiegli na stadion w masie kilkuset osób i poturbowali piłkarzy Arki Gdynia. O jaką karę wnioskowała wtedy policja, jeżeli w ogóle wnioskowała?

Dodaj komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s