O tym jak Franciszek Smuda był blisko Cracovii

Obecny trener derbowej rywalki w przeszłości prowadził drużyny w derbach Łodzi czy Warszawy. Dla niego krakowski pojedynek to nowość.

 

Franciszek Smuda

Franciszek Smuda

 

Franciszek Smuda przyznał, że kiedy był na meczach Pasów, miło był przyjmowany przez włodarzy Cracovii. Raz podobno dostał ofertę pracy od Janusza Filipiaka, który miał mu powiedzieć: – Trenerze, jak pan skończy z kadrą, to może choć raz poprowadzi Cracovię.

Jednak Smudzie nie było po drodze do Najstarszego Klubu w Polsce, ponieważ w latach 1998-99 i 2001-2002 – był szkoleniowcem Wisły i na pewno kibice Pasów mieliby pewne obiekcje.

– Zawsze byłem tam miło przyjęty i nie czułem się na Cracovii jak wróg. I tak powinno być. Naturalnie, że od czasu do czasu spotykałem się z prezesem Filipiakiem, gdy byłem selekcjonerem kadry. Trudno byłoby mi przejąć Cracovię, bo wiadomo, jaka jest walka między kibicami. Inni trenerzy to zrobili i to przeżyli, nikt nie zwracał uwagi, ale jestem przekonany, że mnie akurat kibice po czymś takim mieliby to za złe. – opowiedział szkoleniowiec odwiecznego rywala,  Franciszek Smuda.

 

Reklamy

Dodaj komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s