Bita gwiazda z Reymonta w rozsypce

Poza sportowo. Ciekawy kibicowski artykuł pojawił się w serwisie „Nazakazie.pl”. Otóż niedawno kibice zaprzyjaźnionego z nami GKS’u Tychy zaatakowali zgodę sąsiadki zza miedzy, Polonię Przemyśl. (Pod)krakowska Wisła ostatnio miewa przeróżne problemy poza miastem, gdzie dostaje konkretny oklep od wrogich ekip..

 

Unimil - klub TS Wisła

 

O zmierzchu białej gwiazdy, a raczej bitej armii fanów naszego odwiecznego wroga ciąg dalszy..

Coraz częściej dochodzą słuchy o trafianiu Wisły i jej bliskich zgodowiczów przez śląskie ekipy. W ten weekend nie mieli szczęścia do tyszan, a wcześniej…
Wcześniej coś drgnęło na terenach granicznych województwa śląskiego i małopolskiego. Okolice takie jak Libiąż, Chrzanów, Jaworzno, czy Olkusz nigdy do pustyń kibicowskich nie należały, ale teraz jest tam jakoś ciekawiej niż zwykle. Zainteresowani wiedzą kto, dociekliwi raczej mogą się domyślać, niemniej Ślązacy czynią zakusy na sporne tereny i odwiedzają okoliczną Wisłę. Tam z różnego kalibru sukcesami prezentują swe umiejętności.
Nie mówimy o grillach, czy grzybobraniach, lecz klasycznych spotkaniach przy kawie i herbatnikach, do których często dochodziło w całej Polsce w latach 90-tych, a które obecnie powoli wracają do łask. O wspomnianych wydarzeniach wiedzą głównie zainteresowani, za to o tym, co miało miejsce w ostatnim czasie (i kładzie się cieniem na zgodowiczach Wisły) została poinformowana cała kibicowska Polska. Mowa o ataku GKS-u Tychy na Polonię Przemyśl, Unię Tarnów i ich krakowskich sprzymierzeńców. Poniżej ukazana jest relacja, udostępniona na kilku kibicowskich forach:

Na dworcu zostajemy podzieleni na 2 grupy jedna jedzie na mecz a druga czeka na busa żeby też dojechać na mecz gdyż policja postawiła jednego busa i wszyscy się nie zmieścili. Wypatrujemy 10-15 osób Polonii Przemyśl w koszulkach Wisły i wylatujemy na nich w tym czasie oni spierdalają jak zające.Potem atakujemy pociąg w którym jechała unia Tarnów na mecz do Krakowa. Dostają niezły oklep jeden gościu spierdala w las.Potem zaczynają sypać na policji i parę osób leci od nas na dołek, zamiast na mecz pojechaliśmy na komendę gdzie policja pałuje i gazuje wszystkich, parę osób zostało wywiezionych do szpitala. Na mecz 2 grupa nie dojeżdża, a grupa która jest na meczu chce wracać do nas ale policja na stadionie nie wypuszcza nikogo.

To wersja tyszan, w której przewija się oskarżenie o sprzedawanie przeciwników, niczym pietruszki na targu. Osoby podające się za decyzyjne w trafionych ekipach, starają się wyjaśnić te wydarzenia, tłumacząc, że pociągiem jechali ludzie „spoza ekipy”, czyli pikniki i Janusze (brak standardowych matek z dziećmi). Jednocześnie obiecują wziąć się za rozwiązanie całej sytuacji i wyciągnięciu konsekwencji wobec sprawców.

Jeśli tak zrobią to chwała im za to, aczkolwiek niesmak w ustach pozostanie. Może nie tego kalibru, jak po sprawach Grudnia, Jędrasa, czy Haniora, ale zawsze.

Wszystkich jednak najbardziej zainteresował dziwny zbieg okoliczności, czyli kolejne skuteczne ataki ekip ze Śląska wymierzone w rodzinę Wisły. Nie wiadomo bowiem, co one zwiastują: pecha kibiców TS, ich chwilową obniżkę formy, spadek siły kibicowskiej, zachęcający do częstszych odwiedzin na ich terenach zamiast walk z lokalnymi rywalami, czy próbę ekspansji Ślązaków na Małopolskę. To ostatnie byłoby chyba zresztą najciekawsze, bo mogłoby mocno zmienić układ sił w ciekawych kibicowsko rejonach.

Niezależnie od przyczyny, to Wisła będzie na tym najbardziej stratna. A etykietka „kibiców sukcesu”, którzy nie stanowią realnej wartości bojowej (bez sprzętu) może na dobre przylgnąć do ekipy z Reymonta.

 

Oryginalny artykuł: Kłopoty Wisły Kraków – zmierzch Białej Gwiazdy?

 

Advertisements

One thought on “Bita gwiazda z Reymonta w rozsypce

  1. Łomianki, Ząbki, Otwock, Błonie, Karczew (? na pewno widziałem ją w tej rundzie tylko nie jestem pewien czy na Legii), Pruszków, Grodzisk Maz., Ożarów Maz. (RIP), Płońsk, Sejny, Reszel (Orlęta), Kutno, Grudziądz, Łowicz, Krosno, Legnica, Sokołów Podl., Legionowo (x2), Nadarzyn, Brzeszcze, Gostynin, Brodnica, Kwidzyn (x2), Ciechanów, Zambrów, Bukowno, Zatory, Parysów, Opatów, Radomsko, Tomaszów Maz., Siedlce, Choszczno, Zelów, Wyszków, Sulejówek, Marki, Chełm („CZK”), swego czasu wisiała u nas też flaga Białystok , na innym forum Legii wypowiada się człowiek z tego miasta , więc pewnie parę osób nas tam jest .

Dodaj komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s