Cracovia zwyciężona w Grudziądzu. Druga porażka Pasów w sezonie

Cracovia przegrała dziś w Grudziądzu z miejscową Olimpią 0:2. Porażka byłaby dotkliwsza, gdyby nie ciut szczęścia oraz dobre interwencje Krzysztofa Pilarza.

Porażka drużyny

Była to sensacyjna klęska pasiastej drużyny. Nikt nie stawiał na to, że w tym meczu Pasy okażą się przegranymi. Pierwsza połowa rozstrzygnęła to spotkanie, kiedy wpadły dwie gole dla gospodarzy. Bramki zdobyte przez Macieja Rogalskiego w 13. minucie oraz Marcina Stańka w 15. minucie meczu dobiły psychicznie podpieczonych Wojciecha Stawowego. Cracovia w tym meczu grała bez pomysłu, nieraz chaotycznie, a krakowianie biegali po boisku jak sarny.

Po tej kolejce Cracovia zajmuje w tabeli 4. lokatę, z dorobkiem 14 punktów. Do lidera rozgrywek traci już dziesięć oczek.

Olimpia Grudziądz – Cracovia 2:0 (2:0)

1:0  Maciej Rogalski  ’13

2:0  Marcin Staniek  ’15

Olimpia Grudziadz: Wróbel – Woźniak, Stanek, Łabędzki, Pisarczuk, Szczot, Kłus, Kryszak, Rogalski (65′ Frańczak), Ruszkul (74′ Smoliński), Cieśliński (87′ Gawęcki)

Cracovia: Pilarz – Dąbrowski (81′ Budziński), Żytko, Kosanović, Marciniak – Szeliga – Bernhardt, Zejdler (46′ Suvorov) – Straus, Boljević, Dudzic (65′ Steblecki).

Sędzia: Dawid Bukowczan.