Cracovia została ukarana za korupcję. Czy słuszny zapadł wyrok?

Cracovia została ukarana przez PZPN za ustawienie meczu w 2006 roku z Zagłębiem Lubin przez byłych jej piłkarzy.

 

Cracovia Klub - logo

 

Krakowski Klub będzie musiał zapłacić grzywnę w wysokości 100 tysięcy złotych oraz w na starcie następnego sezonu piłkarskiego będą odjęte trzy punkty.

W 2006 roku zawodnicy ustawili mecz z Zagłębiem Lubin. Remis dawał ślązakom awans do Pucharu UEFA. W grupie sprzedawczyków znaleźli się m.in. Paweł D., Marcin B., Tomasz M., Sławomir O., Piotr B., Mateusz Rz. oraz Tomasz W. Paweł D. czeka na odrębne postępowanie, zaś reszta piłkarzy została już skazana przez sąd.

 

Jak wytłumaczył wyrok Artur Jędrych, przewodniczący Komisji Dyscypliny PZPN komisji:

– Długo debatowaliśmy nad tą sprawą. Był czyn, jest kara. Takie są przepisy, że za korupcje karze się klub. Odjęcie punktów będzie obowiązywało w następnym sezonie po uprawomocnieniu się decyzji komisji.

 

Zarząd Cracovii słusznie uważa, że wina nie leży po stronie Klubu:

„Wymierzenie kary z naruszeniem kluczowej dla odpowiedzialności dyscyplinarnej zasady winy, jest szczególnie nieuzasadnione. Podkreślić należy, iż w wyniku działań zawodników, którzy przyznali się do winy i samodzielnego działania bez wiedzy Klubu oraz dobrowolnie poddali się karze w procesie karnym, MKS Cracovia SSA jest sama poszkodowanym. Zatem nie jest sprawiedliwe, że Klub został ukarany za bezprawne działania byłych piłkarzy w sytuacji, gdy Klubowi nie można przypisać ani winy, ani też jakiejkolwiek formy współsprawstwa w przestępstwie popełnionym przez byłych piłkarzy. Zarząd MKS Cracovia SSA, po otrzymaniu pisemnego uzasadnienia orzeczenia Komisji Dyscypliny PZPN wniesie odwołanie od tej decyzji.”

 

Advertisements

Dodaj komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s