Od dziś dozwolone spożycie piwa na piłkarskich stadionach w trakcie meczów

Koniec prohibicji na stadionach, w halach sportowych i koncertowych. Dziś w życie wchodzi nowelizacja ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Na stadionie będzie można legalnie kupić i wypić niskoprocentowe piwo.

 

kibice fani stadion sektor trybuna flaga Cracovia foto

 

Nowelizacja ustawy, którą w zeszłym roku podpisał prezydent Komorowski zezwala na picie alkoholu słabego – do 3,5 proc. Jeśli dany klub zdecyduje się na sprzedaż piwa na stadionie, będzie to ograniczone pewnymi wymogami. Kibic może kupić napój wyłącznie w plastikowych lub tekturowych kubkach. Nie będzie można sprzedawać piwa w opakowaniach szklanych i metalowych, jednak kluby piłkarskie w całym kraju zastanawiają się, czy dopuścić sprzedaż lekkiego piwa. Kibice będą więc pić piwo podczas meczów z drużynami, z którymi „trzymają sztamę”.

A co na to browary? Kompania Piwowarska twierdzi, że jest przygotowana do produkcji niskoprocentowego piwa.- Czekamy na wiosnę, wtedy zaczną się imprezy plenerowe – mówi Paweł Kwiatkowski, dyrektor ds. korporacyjnych.

Ekspansji na stadiony nie planuje natomiast Grupa Żywiec. Według szacunków firmy ten kanał sprzedaży będzie stanowił zaledwie ułamek rynku.- Jeśli chodzi o pozostałe imprezy masowe, rozważamy różne możliwości. Jedynym piwem, które obecnie spełnia kryteria tej ustawy jest Żywiec Niskoalkoholowy (1,1 proc.) – czytamy w przesłanym TOK FM oświadczeniu.

Piwa nie napiją się kibice podczas meczów Euro 2012. Przepisy UEFA zablokowały dystrybucję alkoholu na arenach mistrzostw. Na stadionach będzie można kupić wyłącznie piwo bezalkoholowe.

 

Sport.pl - news, informacje (małe)

 

Reklamy

2 thoughts on “Od dziś dozwolone spożycie piwa na piłkarskich stadionach w trakcie meczów

  1. je… pzpn

    alkohol 3,5 %??? Przecież nawet po 10 wypitych piwach, człowiek będzie dalej trzeźwy..

Dodaj komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s