Kraków kandydatem na najpiękniejsze miasto świara!

Internauci wytypowali 11 polskich miast, które wezmą udział w konkursie fundacji „New7Wonders” na najpiękniejsze miasta świata. Są to: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Poznań, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław i Zamość. Głosowanie potrwa do 6 grudnia 2013 roku.

 

Kraków - Cracow City - Rynek Główny

 

Fundacja „New7Wonders” organizowała wcześniej konkurs na 7 nowych cudów świata natury. Do finałowej rozgrywki dotarły polskie Mazury, niestety nie znalazły się ostatecznie wśród siedmiu cudownych finalistów. Zwyciężyły wówczas: Amazonka, zatoka Halong, wodospad Iguazu, wyspa Jeju, park narodowy Komodo, podziemna rzeka Puerto Princessa oraz Góra Stołowa.

Fundacja ogłosiła obecnie nowy konkurs, na najpiękniejsze miasta świata. Na liście 1259 miast z całego świata, nominowanych przez internautów, znalazło się 11 polskich: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Poznań, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław i Zamość.

Głosowanie potrwa do 6 grudnia 2013 roku i jest wieloetapowe. Do marca 2012 r. internauci mogą wybierać 7 miast spośród wszystkich zgłoszonych. Następnie rozpoczną się kwalifikacje, które potrwają do listopada 2012 r. W ich wyniku wytypowanych zostanie 300 miast (po jednym z każdego kraju), w tym 77 miast z największą liczbą głosów.

To one wejdą do następnego etapu. Ostatecznie, w finale znajdzie się 28 miast z największą liczbą głosów, z których siedem uzyska miano najpiękniejszych na świecie.

Głosować można na stronie: New7Wonders

 

Advertisements

Dodaj komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s