Kraków z Wieliczką chcą razem bawić kibiców na Euro 2012

Kraków połączy siły z Wieliczką na Euro 2012. Pod Wawelem w czasie mistrzostw mieszkać będą narodowe reprezentacje Anglii i Holandii, a w hotelu Turówka w Wieliczce Włosi. Obie gminy będą się wzajemnie promować, stworzą wspólny system informacji dla kibiców oraz uruchomią bezpośredni autobus między Błoniami, gdzie będzie krakowska strefa kibica, a ośrodkiem Solne Miasto w Wieliczce.

 

Plany strefy kibiców - Euro 2012 - Kraków

 

Firma Canaid World Communication z Italii chce stworzyć w tym centrum sportowo-edukacyjnym Casa Azzurri – „włoski dom”, własną strefę kibica. Włosi połączą oba miasta, bo przecież mieszkać będą w Wieliczce, ale trenować już na stadionie Cracovii.

Za nimi podążą kibice, aby oglądać otwarte dla publiczności treningi. – Z kolei kibice Anglii i Holandii, którzy przyjadą do Krakowa na pewno wybiorą się i do nas, choćby zwiedzić kopalnię soli – zauważa Artur Kozioł, burmistrz Wieliczki. Dodaje, że Włosi są zachwyceni Solnym Miastem. – To bardzo nowoczesny obiekt. Przypomina miejsce, w którym Włosi zrobili swoje miasteczko w czasie ostatnich mistrzostw w Austrii i Szwajcarii – mówi.We włoskich miasteczkach imprezy trwają na okrągło. Zawsze pojawia się scena, gdzie odbywają się koncerty włoskiej muzyki, organizowane są degustacje narodowej kuchni, pokazy samochodów. Dla przybyłych kibiców tworzone są mini- boiska, miejsca do gier i zabaw. Gmina Wieliczka na razie czeka, aż Włosi podpiszą umowę na organizowanie Casa Azzurri. Nie wiadomo, ilu kibiców ma pomieścić ich strefa. Krakowska obliczona jest na minimum 30 tysiecy. Solne Miasto to jednak nie tylko miejscem z telebimami i ogródkami z piwem. Włoska drużyna będzie też tam trenować. Obiekt ma basen, korty tenisowe i halę sportową. Jest też sala konferencyjna, gdzie Włosi chcą organizować spotkania kibiców i dziennikarzy z trenerem i piłkarzami. Co najważniejsze Solne Miasto położone jest w odległości zaledwie 200 metrów do hotelu Turówka.Obie gminy nie wydadzą ani złotówki na zorganizowanie stref. W Krakowie stworzy ją firma Prowokator Euro Truck za pieniądze własne i pozyskane od sponsorów. Wieliczka jeszcze zarobi, bo wynajmie Włochom swój obiekt. W Wieliczce do czerwca 2012 roku mają też powstać dwa przystanki kolei aglomeracyjnej i parking na 350 aut.

 

onet.pl - news, informacje

Reklamy

Dodaj komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s