Dlaczego Cracovia?

Dlaczego warto wybrać tą lepszą stronę Błoń? Jest dużo powodów dla których kibicowanie Cracovii jest rzeczą świętą, codziennością. Wszystko co inne, schodzi na drugi plan..

 

Flaga - Cracovia Pany

 

Na Pasy chodzą ortodoksyjni kibice, którzy potrafią nie pójść do szkoły, pracy, przełożyć ważne spotkania, pojechać za swoją drużyną na koniec Polski czy nawet poza granicę naszego kraju. Cechuje nas wierność i przywiązanie do barw, historii, tradycji naszego Klubu. Nie ważne są wyniki, sukcesy – ważne jest istnienie Cracovii, bo bez niej nasze życie nie byłoby takie same jak teraz.. Społeczność z rodowitego klubu Krakowa wspólnie buduje mapę pozytywnych emocji. Emocji, które zbliżają ludzi i prowadzą do wspólnej pasji – do pasji kibicowania Cracovii!

 

kibice Cracovia barwy

 

Cracovia jest najstarszym działającym klubem w Polsce, to na niej były budowane krakowskie kluby. Ona nadawała szlak polskim klubom, słynąca z waleczności, odporności na przeciwieństwa losu.

Zawsze była i jest otwarta na wszystkie grupy i środowiska. Nigdy nie ustanawiała żadnych barier klasowych, religijnych bądź narodowościowych. Ważna była umiejętność gry piłkarzy, a nie ich pochodzenie czy status społeczny. Dawniej jak i dziś oprócz Polaków w Pasach grali m.in. Anglicy, Austriacy, Węgrzy, Czesi i oczywiście Żydzi.

 

Radość z bramki - piłkarze Cracovii

 

Cracovia swoją polskość podkreśla narodowymi biało-czerwonymi barwami i niezwykłą historią. Działacze Klubu doprowadzili do powstania Związku Polskiego Piłki Nożnej, która skupia wszystkie kluby grające w zawodowych szczeblach ligowych.

Jest bardzo bliska krakowskiemu sercu, wrośnięta w pejzaż miasta jak mariackie wieże. Skupia w sobie rodowitych krakowian. Mówiono o niej polska, reakcyjna, burżuazyjna, ostoja krakowskiej oraz ogólnopolskiej inteligencji.

 

podświetalny napis - stadion Cracovia Kraków

 

Od 1906 roku jest ważnym symbolem naszego Krakowa, dumy Polski. W końcu nazwa Klubu zaczerpnięta jest od nazwy miasta. Niewątpliwie bez Cracovii historia i znak Krakowa byłyby niepełne.

 

kibice Cracovia stadion lokomotywa trybuna północna

 

Przyciągała i wciąż przyciąga klasę robotniczą, ostoję inteligencji, wielkie, znane oraz szanowane postaci, Cracovia jest również klubem papieskim. Budowanie i umacnianie tej społeczności należy do podstawowych zadań wszystkich kibiców, Klubu i osób różnie związanych z Cracovią. Od kibiców poprzez działaczy, aż do samych sportowców występujących i walczących o sukcesy Klubu.

 

Przetrwaliśmy zaborców, przetrwaliśmy hitlerowskich najeźdźców, przetrwaliśmy komunistyczny reżim – przetrwamy wszystko co jest najgorsze.. bo Cracovia to MY..

 

Advertisements